Чи потрібен тобі чоловік - підкаблучник?

Відео: Справжній чоловік - лев і підкаблучник. Сатья дас

Вираз «чоловік-підкаблучник» настільки міцно увійшло в наш сучасний лексикон, що здається вже цілком нормальним і прийнятним. Вираз, але не явище ...

Як часто доводиться чути скарги жінок на те, що вони, бідні-нещасні, примудрилися пов`язати свою єдину неповторну життя з якоїсь ні на що не здатною ганчіркою чоловічої статі!

І, в результаті, доводиться везти на собі весь віз сімейних проблем, дозволити які це нікчема не може за визначенням!

Хто такий підкаблучник?

Що означет слово "підкаблучник", Питання спірне. Є одна мудра притча, яка особисто мені дуже подобається. Одного чоловіка запитали, як йому вдається стільки років прожити зі своєю дружиною в мирі та злагоді!

Відео: Тобі не потрібен підкаблучник

На що він відповів: "Все дуже просто. Ми відразу домовилися, що всі важливі, істотні питання буду вирішувати я, а всі неважливі і дрібні - вона. Наприклад, тільки я думаю тому, чи існують рай і пекло, в чому сенс життя, наскільки правильна політика нашого уряду, коли гряде світова революція. Це дійсно важливо!

А дружина вирішує де, що і почому купити, в яку школу відправити дитину, куди і коли поїхати у відпустку, де взяти грошей, що б розплатитися з боргами. Я в це не втручаюся, вона не міркує про світові проблеми, і нам просто нема про що сперечатися! »

Деспот або підкаблучник?

Американський психолог узвичаїла психологів і соціологів поняття «нормальна сім`я». Що це таке? «Нормальна сім`я: передбачає верховенство чоловіка, з великою кількістю зобов`язань і відповідальності. Така модель сім`ї не несе в собі приниження ролі жінок, але враховує, що жінка - істота біологічно більш слабке, хоча в чомусь іншому вона сильна.

Майже за все відповідає батько, його права та ступінь відповідальності дуже добре узгоджені. Він завжди в курсі всіх справ сім`ї.

Француза або італійця - батька сімейства - часто можна зустріти на кухні, він відвозить дитину в школу, вибирає, в якій школі дитина буде вчитися.

Причому не за формулою: «Я сказав, і все!». Він домовляється з дружиною про поділ обов`язків між ним, нею і приходить нянею, яка обов`язково є в будинку навіть при непрацюючій дружині. Така сім`я живе з відчуттям спокійної впевненості, в ній рідкісні зради, мала ймовірність розлучення подружжя.

Підкаблучники в російській сім`ї

Спробуємо поглянути з точки зору «нормальності» на російські родини. І що ж ми побачимо? Найчастіше все зводиться до двох варіантів відносин.
В одних сім`ях вся влада належить чоловікові, вся відповідальність - жінці. Але ні за що не відповідає батько, як правило, виявляється витісненим з сімейного крута. Наші чоловіки завжди готові про політику поміркувати, про футбол, але як важко зловити сфокусований погляд, коли говориш, що, наприклад, сину чи дочці потрібно те-то і те-то. Влада свою вони зазвичай здійснюють за формулою «Я сказав!» І каральну функцію раз в тиждень: «Покажи мені щоденник!».

У такій сім`ї зазвичай існують, знову ж таки, два види відносин. «Деспотичний» - коли батько майже ікона, на яку моляться: «Папа сказав», «Папа хоче їсти», «Ось постривай, прийде батько, він тобі влаштує!».

Відео: 8 причин хвороб сім`ї. Сатья дас. Карпати 3.08.2016 р

Але при цьому вся відповідальність, справи і фінансові ресурси зосереджені в руках жінки, а, отже, і неформальна влада майже завжди в її руках.

Ніхто так не вміє «крутануть» чоловіком, як наші жінки в деспотичних сім`ях. Звідси і знаменита приказка: чоловік - голова, жінка - шия.

Другий варіант - сім`я, де є чоловіки-підкаблучник. Якщо жінка психологічно сильна, в російській моделі вона відразу повертає чоловіка на місце дитини, і він підкоряється. Перетворюється в покірливої помічника по господарству: йому дається список покупок, він йде в магазин і приносить все необхідне.

Але сам ніколи не стане вирішувати, куди переїжджати або яку роботу вибрати. Він, як правило, не п`є, не має інших шкідливих звичок. Але найчастіше це чоловік, який нічого собою не представляє і живе з усвідомленням своєї неспроможності і почуттям провини. Він може і готувати, і прати, і носити в зубах тапочки, і навіть терпіти прилюдні приниження.Підкаблучник морально повністю залежить від дружини, яка, в свою чергу, може його обслуговувати, бути «матусею», то безмірно опікає свого «малюка», то влаштовує наганяй за найменшу провину. Слухається він її беззаперечно і підпорядковується, як вищої інстанції, з усіх питань.

уявні підкаблучник

Існують, до речі, і так звані «уявні підкаблучник». Це чоловіки, які просто вважають за краще не зв`язуватися з жінкою через побутових питань і тому спокійно допускають якісь маніпуляції собою.

Таким чоловіком-подкаблучнікрм може бути письменник, науковець, захоплений своєю професією людина, для якої найважливіше в житті - його справа.

Все інше його мало турбує, головне, щоб був традиційний набір цінностей: будинок, сім`я, діти, щоб його годували, одягали і все йшло без особливої лайки і конфліктів.

Чому ж в Росії так багато підкаблучником?

Психологи вважають, що це пов`язано з війнами, настільки нищівної, що ми звикли не покладатися на батьків, які постійно не повертаються. Хлопчики через це у нас традиційно опекаеми, не привчені приймати самостійні рішення.До того ж, на жаль, у нашій сімейної культури справедлива репутація психопатичної. У ній часто все будується на постійній психологічній сутичці між подружжям.

У нас сказати «я тебе люблю» - це все одно, що заявити «я програв». А «від любові до ненависті один крок»? А «б`є - значить любить»?

У наявності війна статей, при якій неможливі нормальні партнерські відносини, але обов`язково потрібно, щоб один з подружжя однозначно домінував і поводився, як деспот і самодур, а другий підкорявся.

Ваш чоловік-підкаблучник?

Психоаналітики називають поведінку жінок, яке перетворює чоловіків в безвольних підкаблучником, «кастрирующим». Це зовсім не смішно! Кому не доводилося зустрічати бідолах, здригаючись при звуках голосу найдорожчих половин? У сторонніх вони викликають почуття жалості з легким відтінком презирства. І, що характерно, як у чоловіків, так і у жінок.

Спробуйте проаналізувати, як часто ви говорите своєму чоловікові такі речі:

 • Нікуди ти не підеш!
 • Що це ти надів? Зніми зараз же!
 • Негайно постриг! На кого ти схожий?!
 • Ну-ка швидко додому!
 • Маша свого ніколи не відпускає на море одного, і ти нікуди не поїдеш!
 • Не смій мені вказувати!
 • Я краще знаю, що потрібно зробити (купити, повісити, відремонтувати, переклеїти і т.д.)!

А ось ще варіант «самоперевірки». Ваш чоловік - класичний підкаблучник, якщо саме ви:

 • є главою сім`ї за одностайним визнанням не лише її постійних членів, а й родичів і знайомих;
 • рідко радитеся з чоловіком, самі розбираєтеся з усіма сімейними проблемами, а він тільки підтакує, але, навіть якщо він боязко не погоджується, його думка не може реально вплинути на прийняття остаточного рішення-
 • охоче використовуєте тільки його фізичні можливості, вважаючи, що розумових вистачить і ваших;
 • не погоджується з чоловіком навіть в дрібницях, а він це проковтує;
 • чи не вважаєте негожим зробити йому зауваження при сторонніх;
 • відчуваєте себе господинею не тільки сімейної власності, будь то холодильник або дача, але і особистої власності чоловіка, наприклад, його ящика з інструментами, книжкової полиці або портфеля з документами;
 • одноосібно розпоряджатися сімейним бюджетом;
 • залишаєте йому грошей тільки на кишенькові витрати;
 • самі вирішуєте, коли і яку обновку йому пора купувати;
 • часто кричите на нього, чого він собі ніколи не дозволяє.

Але, зверніть увагу, все-таки такий тест можна провести, в першу чергу, оцінивши саме власну поведінку, яке і спричиняє за собою гнітючі наслідки!

Підкаблучник чи ні?

Не слід забувати і ось про що. Посильна допомога з боку чоловіка по господарству - це зовсім не ознака того, що ваш чоловік підкаблучник.

Побоювання деяких чоловіків, що за вимитий підлогу, випрану рушник, вчасно виведену погуляти собаку їх можуть охрестити подкаблучникамі, щонайменше, є необґрунтованими, а по більшій - просто вигідні їм, бо допомагають успішно ухилятися від сімейно-корисних заходів.

Навіть чоловік, який справно господарює в той час, коли дружина приносить грошову видобуток, аж ніяк не є підкаблучником! Якщо, звичайно, він сам стверджує меню і не стримує обурення з приводу чергової затримки на роботі, що послужила причиною триразового розігрівання вечері. Тут мова йде тільки про розумне розподіл обов`язків, коли на господарстві залишається той, хто в силу ряду причин заробляє менше своєї другої половини. Нормальні партнерські відносини!

Поки жінка ще досить молода, їй, можливо, дуже хочеться, щоб поруч з нею був брутальний самець зі сталевими м`язами, який, до того ж, носить її на руках, захищає і забезпечує. Так. це здорово!

Але ... жити з таким ви пробували? Ні, не рік чи два, а років десять-дванадцять? .. А ось потім напевно захочеться такого, щоб вас розумів, і поважав, і цінував, і щоб все це було від душі. І тоді кудись само собою зникає звичне розподіл мужиків на ЧОЛОВІКІВ (це ті, які сильні) і підкаблучник (це ті, які, бачачи, що ви втомилися, масаж вам зроблять і тапочки принесуть) ...

Поділися в соц мережах: