Мазь целестодерм в с гараміціном - інструкція із застосування

Целестодерм мазь - це комплексний антибактеріальний і протівовоспалітельинй препарат з вмістом антибіотика. Захворювання шкіри, особливо алергічної природи, нерідко супроводжуються запаленнями. Щоб зупинити процес і зняти хворобливі симптоми використовують всілякі ліки, лідером серед яких є мазь місцевого дії Целестодерм. Дізнаємося більше про популярному швейцарському препараті.

Целестодерм - гормональний чи ні?

Інструкція по застосуванню вказує, що активними речовинами целестодерм є гентаміцин і бетаметазон. Перший компонент - це антибіотик, який використовується для широкого спектру дії, а другий - глюкокортикостероїд, має протиалергічну (антигістамінний) дію і використовується, як протизапальну речовину. Цей компонент є сильним глюкокортикостероїдом, тому мазь - гормональна.

Форма випуску та склад мазі Целестодерм

Мазь Целестодерм випускають в алюмінієвих тубах по 15 і 30 грам. Туби поміщені в картонні коробки, в кожній з яких знаходиться інструкція. Форма випуску препарату може бути і у вигляді крему, впускається в обсязі 15 і 30 грам. Як уже згадувалося, основними діючими речовинами в складі лікарського засобу є гентаміцин (у формі сульфату) і бетаметазон (в формі валерата). Також знаходиться в складі мазі Целестодерм гарамицин - допоміжне антибактеріальний засіб, показання якого - придушувати у пацієнтів бактеріальні інфекції.

Відео: Елоком | Інструкція по застосуванню

Фармакологічна дія
В основі діючої речовини бетамезона лежать механізми пригнічення медіаторів запалення, зменшення проникності судин, індукування протинабрякових процесів. Фармакологічні властивості гентаміцину обумовлюються активністю антибіотика відносно грампозитивних бактерій. Його терапевтична концентрація стабільно підтримується протягом усього лікування. Період виведення антибіотика нирками з організму пацієнта - 2-3 години.

Від чого допомагає мазь: показання до застосування

Використовують Целестодерм для зменшення запальних дерматозів, які чутливі до гормонів. Цей препарат, показаний для зовнішнього застосування, призначають при дерматологічних патологіях, що виникають при зараженні епідермісу вторинною інфекцією. Показання до застосування мазі:

  • Екзема (монетоподібна, дитяча, атопічна).
  • Дерматит (контакний, себорейний, атопічний, ексфоліативний, радіаційний).
  • Сверблячка (старечий, статевих органів, аногенітальний).
  • Псоріаз.
  • Попрілості.
  • Дитячий вік від 6 місяців.

Спосіб застосування та дозуванняМазь застосовується на ураженій поверхні дерми 1-3 рази на добу. Для цього препарат слід наносити тонким шаром або відразу на шкірні покриви, або під водонепроникний пов`язку. У гострій стадії захворювання дозволяється використовувати засіб до 6 разів на день до стихання симптомів. Важливо пам`ятати, що Целестодерм містить гормони, тому при тривалій терапії слід строго дотримуватися показання, дозування, призначений курс лікування, допустимі терміни використання, щоб не з`явилися побічні ефекти.

Протипоказання і побічні дії

Під час лікування маззю Целестодерм можуть виникнути такі стани, як розширення просвіту кровоносних судин, витончення дерми, атрофічні зміни. Препарат протипоказаний до застосування при розацее, вітряної віспи, вугрової висипки, бульбашкової лишаї, туберкульозі епідермісу, герпесі, при алергічної реакції або підвищеної чутливості до його компонентів.Не можна використовувати мазь при вагітності і лактації, шкірної висипки при сифілісі, первинних вірусних, грибкових або бактеріальних інфекціях. Якщо судити з відгуків фахівців, побічні ефекти від цього кошти можуть виникнути у пацієнтів безпосередньо після вакцинації, якщо була реакція епідермісу на ін`єкцію.

особливі вказівки

Якщо через 10-14 днів використання мазі не відбувається поліпшення, то буде доцільним для уточнення діагнозу звернутися до лікаря. При наявності побічних ефектів від прийому препарату, лікування необхідно припинити або замінити мазь іншим аналогом. Через підвищену поглинання целестодерм діти до нього більш сприйнятливі, тому при передозуванні у них можуть виникнути підвищення внутрішньочерепного тиску, зниження в плазмі рівня кортизолу, набряк диска зорового нерва, уповільнення в набирання ваги.

Ціна

Скільки коштує мазь Целестодерм? В аптеках Росії легко знайти Целестодерм в продажу, адже цей ефективний препарат користується великою популярністю. Ціна на засіб 30 г варіюється від 250 до 300 рублів. Препарат 15 г коштуватиме до 200 рублів. Крем Целестодерм за ціною не відрізняється від мазі.

Що краще Целестодерм мазь або крем?

Обидві форми лікарського засобу діють однаково ефективно. При жирній шкірі або мокли висипаннях рекомендований крем, так як він вбирається, не залишаючи жирних слідів. За відгуками пацієнтів, мазь краще підходить при лускатих ураженнях, що лущиться вугрів, сухій шкірі.

Відео: Трідерм | Інструкція по застосуванню

Аналоги Целестодерм мазі

  1. Акрідерм. Показання до використання: для пацієнтів з алергічними захворюваннями шкіри, при контактному, системному, сонячному дерматиті. Застосовують також засіб при терапії дерматозів, ускладнених первинної або вторинної інфекцією (нейродерміт, висівковий лишай, паховий дерматомікоз і інших).
  2. Бетазон. Використовують для шкірних хвороб, чутливих до глюкокортикостероїдної терапії (псоріаз, атопічний екзема).
  3. Синафлан. Відомий аналог Целестодерм мазі, що містить гормони. Застосовується зовнішньо при хронічних і гострих шкірних запаленнях немикробной етіології. Наноситься на уражені ділянки епідермісу. (Див. Докладну інструкцію попрімененію Синафлан мазі).
Поділися в соц мережах: