Бепантен - інструкція із застосування

Зміст статті:

Змист

 • Відео: Мазь Бепантен
 • Відео: Життя: інструкції до застосування. С. В. Ковальов
  1. Інструкція по застосуванню
  2. застосування Бепантена
  3. Бепантен плюс
  4. Мазь бепантен (крем, спрей)
  5. Бепантен для новонароджених (для дітей)
  6. Бепантен від опіків
  7. Бепантен від розтяжок
  8. Відгуки
  9. аналоги

  Бепантен - інструкція із застосування

  Препарат бепантен - універсальний засіб по догляду за станом шкіри, головне завдання якого полягає в нормалізації обмінних процесів, що проходять в товщі шкірного покриву, посилення її регенерації і збереження цілісності при постійному роздратуванні. Крем бепантен абсолютно безпечний як для вагітної жінки, так і для новонародженого немовляти.

  До складу Бепантена входить декспантенол, що трансформується в клітинах в пантотенову кислоту - вітамін B5, який є основою коферменту A, який бере участь в обмінних процесах всіх структур організму.

  Інструкція по застосуванню

  РОЗГОРНУТИ ІНСТРУКЦІЮ Бепантен

  склад

  1 г мазі або крему містять
  активна речовина: Декспантенол - 50мг.

  Фармакологічна дія

  Бепантен - препарат для зовнішнього застосування, що поліпшує трофіку і регенерацію тканин.

  Декспантенол, активна речовина препарату Бепантен, в клітинах шкіри швидко перетворюється в пантотенову кислоту, яка є складовою частиною коензиму А і відіграє важливу роль як у формуванні, так і в загоєнні пошкоджених шкірних покровов- стимулює регенерацію шкіри, нормалізує клітинний метаболізм.

  показання

  • при порушенні цілісності шкірних покривів: загоєння опіків (в т.ч. сонячних), дрібних пошкоджень шкіри (садна, порізи, тріщини);
  • профілактика і лікування сухості шкіри, в т.ч. і як наслідок дерматитів різного генезу, а також щоденний догляд за ділянками шкірних покривів, що піддаються найбільшому впливу зовнішніх факторів (обличчя, руки);
  • для догляду за молочною залозою в період лактації (тріщини і почервоніння сосків молочної залози);
  • для догляду за немовлятами та немовлятами (попрілість у дитини, пелюшковий дерматит).

  Протипоказання

  Підвищена чутливість до компонентів препарату.

  Спосіб застосування

  Мазь і крем Бепантен наносять на пошкоджену або запалену ділянку шкіри 1-2 рази на добу.
  Догляд за молочними залозами у годуючих матерів: наносять на соски після кожного годування.

  Догляд за немовлям: наносять при кожній зміні підгузника (пелюшки)

  Побічна дія

  У дуже рідкісних випадках спостерігаються алергічні шкірні реакції.

  Умови зберігання

  Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 ° C.

  Термін придатності - 3 роки.  застосування Бепантена

  Декспантенол сприяє активізації процесу регенерації. Тому, основними показаннями до застосування мазі Бепантена є такі патологічні стани:

  • Бепантен призначається при подразненні шкіри, саднах, опіках (у тому числі і сонячному).
  • Вітамін B5 оптимізує клітинний обмін речовин, стимулює вироблення колагену, тому бепантен призначається для ліквідації розтяжок і профілактики їх освіти.
  • Крем бепантен наноситься та на шкіру сосків в період грудного вигодовування з метою запобігання їх сухості і формування тріщин.
  • Бепантен дозволено використовувати у новонароджених для лікування попрілості, пітниці у дітей і пелюшкового дерматиту.
  • Хороший ефект пантенол надає при лікуванні хронічних і тривало поточних процесів: крем бепантен плюс застосовується для усунення пролежнів, при трофічних виразках, глибоких тріщинах шкірного покриву, післяопераційних ранах.

  Бепантен плюс

  У Бепантеном плюс містяться додаткові лікарські компоненти: хлоргексидин і дигидрохлорид, що мають антимікробну і аналгезирующим ефектом. Основний інгредієнт крему бепантен плюс - декспантенол. Він швидко всмоктується з поверхні шкіри при нанесенні, в кровоносній руслі зв`язується з білками крові і трансформується в пантотенову кислоту.

  Показанням для призначення крему бепантен плюс є великі ушкодження шкіри з високим ризиком інфікування. Крем використовується і після нанесення татуювання для прискорення загоєння - наносити крем слід товстим шаром на ушкоджену ділянку шкіри до повного загоєння. Робити це треба акуратно, не допускаючи потрапляння його в очі.

  Відео: Мазь Бепантен

  Мазь бепантен (крем, спрей)

  У складі мазі бепантен міститься провітамін B5. Випускається бепантен у вигляді крему, лосьйону або мазі.  Відмінність крему від мазі бепантен полягають в наступному:

  • У мазі бепантен відзначається найбільша глибина проникнення в шкірний покрив. Крем діє більш поверхнево.
  • Основою дитячого крему бепантен представлена вода, кількість масла в ньому незначне. При нанесенні крему на шкірі не залишається жирного блиску, він швидше всмоктується. У мазі відсоток жиру більше.
  • Мазь не слід застосовувати при мокнути - використовувати її можна тільки при сухих ураженнях шкіри. Крем підходить для лікування мокнучих пошкоджень шкірного покриву.
  • Мазь можна використовувати під пов`язку - це тільки посилить її лікувальний ефект. Крем для цієї мети не придатний.

  Відео: Життя: інструкції до застосування. С. В. Ковальов

  Наноситься бепантен двічі в день. При інтенсивному процесі можна збільшити кратність використання в два рази. Для попередження розвитку тріщин сосків при грудному вигодовуванні бепантен слід наносити на шкіру грудей після кожного годування малюка.

  Бепантен для новонароджених (для дітей)

  Бепантен часто призначається педіатрами для лікування пітниці у новонароджених. У цьому віці часто виникають попрілості і запальні процеси шкірного покриву через носіння памперсів. Для попередження пелюшкового дерматиту слід змащувати попку малюка і пахові складочки кремом бепантен після кожної зміни памперса. Цей препарат абсолютно безпечний для здоров`я малюка - бепантен для дітей починаю застосовувати вже в пологовому будинку. При місцевому застосуванні ймовірність того, що кількість препарату в крові перевищить допустиме значення, виключена.

  Хоч бепантен і переноситься дітьми добре, зрідка можуть виникати такі реакції: почервоніння шкіри, алергічні прояви - свербіж, кропив`янка у дітей і печіння. Це свідчить про індивідуальну непереносимість компонентів лікарського засобу. При появі цих симптомів препарат слід відмінити.

  Бепантен від опіків

  Препарат бепантен ефективний при опіках різного походження. Найчастіше він використовується при порушенні цілісності шкірного покриву після впливу хімічних і фізичних факторів. Помітно полегшує стан бепантен і після отримання сонячного опіку.

  Бепантен від розтяжок

  Бепантен - препарат вибору для вагітних і годуючих мам, у яких відзначаються розтяжки, що виникли в результаті різкої зміни маси тіла і розтягування шкірного покрова.Для попередження виникнення розтяжок бепантен слід наносити під час вагітності щовечора після проведення гігієнічних процедур. Починати користуватися кремом слід вже після першого триместру. Хоча животик ще на цьому терміні невеликий, крем підготує шкіру до змін і підвищить її еластичність, що запобіжить поява стрий.

  Відгуки

  Відгуки про Бепантеном в переважній більшості - позитивні. У порівнянні з аналогами, мазь бепантен ефективно бореться з сухістю шкіри, запобігає розвитку тріщин у годуючих мам. Відгуки їх свідчать, що бепантен при лактації не тільки знімає роздратування, але і заліковує дрібні тріщини і перешкоджає виникненню нових пошкоджень соска. Ефективно допомагає бепантен в лікуванні пітниці у новонароджених.

  допомагає бепантен позбутися навіть від прищів в підлітковому періоді - мазь добре підсушує запалені ділянки, а пантотенова кислота прискорює процес відновлення шкірного покриву. Для більш стійкого ефекту слід паралельно використовувати зволожуючий косметичний засіб, призначений для проблемної шкіри.

  аналоги

  Найвідомішим аналогом Бепантена є Пантенол. Цей препарат, на відміну від Біпантена, випускається у вигляді спрею. Склад лікарських засобів ідентичний - відрізняються вони лише фірмою-виробником і вартістю. Інші аналоги Бепантена, які можна застосовувати і для дітей: Пантодерм, Мореаль Плюс, Корнерегель, Декспантенол.

  Поділися в соц мережах: