Переваги і секрети грудного вигодовування. Відео

Змист

Материнське молоко є повноцінним натуральним харчуванням для дитини, замінити яке на 100% неможливо. Користь грудного вигодовування відома людям з давніх часів. Грудне годування впливає на появу особливої зв`язку між жінкою і малюком. Але багато майбутніх мам не знають, чим корисно грудне молоко і чи є в ньому необхідність, адже існує безліч замінників. Про те, в чому полягають переваги грудного вигодовування, далі.

Зміст статті:

 1. Плюси грудного вигодовування для дитини
 2. Вік дитини і грудне годування
 3. Переваги годування грудьми для матерів
 4. Мінуси грудного вигодовування

Переваги і секрети грудного вигодовування. Відео

Плюси грудного вигодовування для дитини

Всі плюси цього процесу слід розділити на дві категорії: для матері і для дитини. Основна перевага грудного вигодовування для дитини полягає в стерильності продукту. Завдяки цьому у нього в складі відсутні бактерії, а також воно має протимікробні характеристиками. Примітно, що молоку властива оптимальна температура і немає необхідності в підігріванні або охолодженні, тому дитина може вжити його в будь-який момент. Користь грудного молока не викликає сумнівів також в силу того, що в ньому присутні:

 • • білки;
 • • жири;
 • • лактоза;
 • • вітамінні комплекси;
 • • залізо і мінеральні речовини;
 • • вода і ферменти.Унікальність продукту підтверджується тим, що всі компоненти представлені в тому співвідношенні, яке потрібно для успішного формування організму дитини. Серед переваг грудного молока слід зазначити специфічні сироваткові білки. Вони мають величезну біологічною цінністю, легко засвоюються. Білки включають всі потрібні амінокислоти, в тому числі цистеїн і таурин, без яких повноцінне розвиток дитини було б неможливо. Для того щоб користь грудного вигодовування була ще більше, матері слід вживати вітаміни.

Оскільки молоко стерильно, його білки не провокують алергічних реакцій і проявів у малюка. Це може траплятися після застосування штучних сумішей з використанням коров`ячого молока в якості основного компонента. Згідно з дослідженнями, ще одна перевага вигодовування дітей грудним молоком полягає в тому, що діти, яких годували материнським молоком, набагато рідше хворіють і живуть довше, ніж ті, кому діставалося штучне харчування. Однак корисно грудне молоко після року?

Вік дитини і грудне годування

Переваги грудного вигодовування для матері і дитини в міру дорослішання малюка не зменшуються. Молоко не втрачає свою користь. Воно залишається не менше за необхідне для організму дитини та її розвитку. Скорочення часу і підходів при годуванні має відбуватися природним чином. Адже користь грудного молока після року ніколи не опиниться в повній мірі компенсованій іншими продуктами.Тому, якщо у матері є молоко і дитина відчуває в ньому потребу - годування необхідно продовжувати. Не існує певної відповіді на питання: до якого віку корисно грудне молоко. Адже дуже часто, коли жінка різко перестає годувати дитину грудьми, його здоров`я погіршується. Щоб цього уникнути, слід пам`ятати про те, чим корисно грудне молоко і що малюка цілком можна годувати таким чином і після року. Ті, хто не знають відповідь на питання, чи корисно грудне молоко після року повинні пам`ятати, що він ствердна і підтверджується думкою лікарів.

Переваги годування грудьми для матерів

Користь грудного вигодовування актуальна і для жінок. Так, цей процес сприяє:

 • • зниження кровотеч після пологів і зменшення можливості формування анемії;
 • • відновлення фігури і підтримці тонусу;
 • • забезпечення протекції від раку молочної залози, сечостатевої системи і остеопорозу.


Переваги вигодовування дітей грудним молоком для жінок очевидні, тому що дають матері можливість зосередити всі свої сили на вихованні та годуванні малюка. Адже саме материнське молоко завжди у вільному доступі, дає можливість економити сили, час і гроші.

Ще одна перевага грудного вигодовування для дитини і матері - це профілактика стресів і ендогенних депресій. В процесі вигодовування у матері з`являються в значній співвідношенні нейропептиди. До них відноситься гормон ендорфін, який відповідає за стан щастя. Тому плюси грудного вигодовування для матері виражаються не тільки в фізичному, а й у емоційному плані.

Однак напевно грудне вигодовування має свої плюси і мінуси, в чому ж полягає негативна сторона процесу?

Мінуси грудного вигодовування

До негативних моментів грудного годування можна віднести фізичний стан деяких матерів, які виявляються ослабленими після пологів. В цьому випадку процес годування немовляти дається їм насилу і викликає хворобливі відчуття. Ще одним мінусом, який проявляється при неправильному підході до годівлі, є виникнення тріщин на сосках, які дуже довго заживають.

Рясна кількість молока і його застій провокують хворобливі відчуття, згодом приводячи до маститу. Саме тому годують мами зціджують, однак користь грудного молока для малюка переважує всі можливі мінуси. Адже саме годування грудьми формує ідеальний імунітет і допомагає виростити максимально здорової людини. Таким чином, при грудному вигодовуванні плюси набагато вагоміші, а ось мінуси - незначні.Поділися в соц мережах: