Як перевести дитину на суміш з грудного молока?

Природа наділила жінку унікальною можливістю годувати свою новонароджену дитину грудним молоком. Воно ідеально підходить немовляті, добре засвоюється і забезпечує імунітетом. До того ж, це невидимий зв`язок дитини і матері.

Змист

мати годує дитину грудьми Незважаючи на це, багато сучасних жінки відмовляються від цієї можливості, переводячи малюка на суміш. І причин для такого перекладу, на жаль, маса.

Підстави для перекладу дитини на штучне вигодовування

Причини, який пов`язані з мамою

 • стан здоров`я матері не дозволяє годувати грудьми (ВІЛ, гепатит С, гостра форма туберкульозу, серцева або ниркова недостатність, рак);
 • прийом антибіотиків;
 • у мами психічні розлади;
 • в молоці виявлено бактерії стафілокока;
 • мама хоче вийти на роботу;
 • немає бажання годувати грудьми, тому що мама боїться зіпсувати форму грудей;
 • також деякі жінки вважають, що годувати грудьми не модно.

Причини, пов`язані з малюком

 • порушення обміну речовин у дитини (фенілкетонурія та галактоземія);
 • грудничку не вистачає грудного молока (в цьому випадку його краще догодовувати сумішшю);
 • дитина часто і багато відригує і / або його постійно турбують коліки (в цьому випадку призначаються спеціальні лікувальні замінники грудного молока);
 • немовля погано спить вночі і постійно вимагає груди;
 • дитина лінується і не хоче смоктати груди. Так, такі випадки теж бувають. Тут два виходи: зціджувати і годувати з пляшки або переходити на ІВ.

дитина їсть суміш з пляшечки Як бачите, причин для перекладу на штучне вигодовування предостатньо. Однак, якщо ці причини не пов`язані зі станом здоров`я мами і малюка, то краще поборотися за грудне вигодовування. Адже невідомо, скільки ви можете мучитися з підбором дитячого харчування, а ГВ буде вже не повернути.

Буває так, що мама рано б`є на сполох. Відчувши зменшення молока, відразу вирішує перевести на суміш, поки не пізно. Часом досить дитини частіше прикладати до грудей, щоб молока утворювалося більше або зціджувати після кожного годування.

Алгоритм переходу з грудного молока на суміш

Якщо перехід на ІВ неминучий, то мамина завдання полягає в тому, щоб правильно перевести дитину на суміш. Необхідно вводити її поступово, додаючи до годування грудьми пляшечку з дитячим харчуванням.

Якщо ви бачите, що дитина не наївся, а обидві груди порожні, то розведіть 20-30 мл молочної суміші і запропонуйте дитині. Аналогічним чином замініть половину наступного годування.

На наступний день в це годування дайте тільки пляшечку з харчуванням. І замініть сумішшю половину іншого годування. Так, поступово, приблизно за тиждень малюк повністю перейде на ІВ.
Якщо у дитини відразу виникла неприємна реакція на суміш, не поспішайте її міняти. Маленькому організму потрібно пару днів, щоб звикнути до нового продукту. Якщо реакція триває протягом 3-4 днів, суміш необхідно поміняти за допомогою педіатра.

Після кожного прийому їжі не забудьте давати малюкові трохи води. З 5 місячного віку дітям вводиться перший прикорм у вигляді овочевих пюре, а в 6 місяців можна давати вже перші каші. Це означає, обсяг споживаної суміші в цьому віці буде зменшуватися на обсяг введеного прикорму.

Правила перекладу малюка на ІВ

Отже, якщо ви твердо вирішили, що штучне вигодовування необхідно, дотримуйтесь наступних рекомендацій:

 1. Консультація з педіатром.
 2. Уважно читайте упаковку. Замінник грудного молока повинен відповідати віку малюка.

 1. Введення ІВ почніть зі змішаного вигодовування (суміш + грудне молоко).
 2. Суворо дотримуйтесь інтервали між годуваннями пляшкою (3-3,5 години).
 3. Дотримуйтесь добову норму годівлі. Малюк не повинен недоїдати і переїдати.
 4. Розводите суміш чітко за інструкцією, вказаною на упаковці і тільки кип`яченою водою 37 градусів С °.
 5. Годуєте малюка з пляшечки тільки свіжоприготований складом. Те, що малюк не доїв ні в якому разі, не давайте в наступну годівлю. Кожне годування - свіжа суміш.
 6. При виникненні проблем з травленням, стільцем, різних висипаннях - відразу звернутися до лікаря!

Скільки суміші потрібно дати дитині за одне годування?Щоб знати, скільки малюкові потрібно з`їдати за одне годування, скористайтеся наступною формулою:

X = N * 70 (або 80) / p, де

 • Х - кількість мл за одне годування;
 • N - кількість днів життя малюка;
 • 70 - якщо малюк народився вагою до 3200 г;
 • 80 - якщо малюк народився більше 3200 г;
 • р - число годувань на добу.

Припустимо, що дитині 10 днів, він народився з вагою 3400, годувань на добу у нього 9.Звідси:

Х = 10 * 80/9 = 90 мл

Це приблизні розрахунки. Якщо дитина не доїдає, значить більше не хоче, не змушуйте його переїдати. Можуть виникнути проблеми зі стільцем і болю в животі.

Як правильно підібрати суміш для грудничка?

Важливе питання при переході на штучне згодовування - яку суміш вибрати? Зараз їх досить багато на прилавках магазинів.

Для початку проконсультуйтеся з педіатром. Він підкаже вам на який продукт варто звернути увагу, а який краще обходити стороною. Хвалебні відгуки знайомих і хороша реклама зовсім не означають того, що суміш підійде вашій дитині ідеально.

Наберіться терпіння, можливо, вам доведеться змінити не одну упаковку, перш ніж ви знайдете потрібну. Тому, коли є можливість зберегти ГВ, ще раз добре подумайте, чи варто переходити з грудного молока на суміш?

Поділися в соц мережах: