Грудне молоко - запорука міцного здоров`я дитини

Про користь грудного вигодовування

Змист

знають багато. Недарма наші бабусі дають молодим мамам стільки порад, розповідають про користь молока і необхідності якомога довше годувати грудьми. На жаль, в сучасному суспільстві жінки в силу професії, особистих причин переводять малюків на суміші, щоб не настільки залежати від дитини, мати час на власні справи. Тому необхідно неодноразово повторювати про користь грудного вигодовування.

Зміст статті:

  1. психологічний контакт
  2. Особливості прикладання до грудей
  3. Ефективність грудного вигодовування

Грудне молоко - запорука міцного здоров`я дитини

А що ж такого особливого в грудному молоці? Здавалося б, звичайне молоко, таке ж, як коров`яче, козяче. А немає, крім білків, жирів, вуглеводів, які необхідні дитині для нормального росту і розвитку, є ще безліч корисних речовин, мікроелементів.
Разом з молоком матері він отримує ферменти (ліпаза, амілаза), які допомагають перетравлювати жири, вуглеводи. Так як травна система незріла у новонародженого, він самостійно не може впоратися з засвоєнням всіх поживних речовин. Також величезна кількість гормонів, амінокислот, біологічно активних речовин дитина отримує саме від мами.

А хто захищає малюка від хвороб і вірусів в перші півроку життя, якщо його власна імунна система ще не сформувалася? Звичайно, імуноглобуліни з материнського молока.

психологічний контакт

вигодовування - Це в першу чергу контакт мами зі своєю дитиною, дуже важливий психологічний момент. Як малюк запам`ятовує маму спочатку? По запаху, смаку, фізичним відчуттям. Контакт шкіра до шкіри дуже сприятливо впливає на обох.

Особливості прикладання до грудейщоб грудне годування не було покаранням для матері, а приносило тільки радість спілкування з дитиною, потрібно дотримуватися кількох правил:

  1. • Прикладати дитину до грудей на вимогу, тобто не в певний час, а коли він зголодніє.
  2. • Стежити за тим, щоб правильно взяв груди, він повинен повністю ротиком захопити сосок і ареолу, носик вільно дихає.
  3. • Годувати дитину до тих пір, поки повністю не спустошить груди, лише потім перелажівать на іншу.
  4. • Якщо груди вже порожня, а малюк все смокче груди, не можна різко його відривати, щоб не травмувати сосок. Акуратно ввести пальчик йому в рот і розтиснути щелепи, він сам відпустить груди.
  5. • Мамі потрібно уникати стресів, пити достатню кількість рідини, стежити за харчуванням, уникати високо алергенних продуктів.

Ефективність грудного вигодовування

Об`єктивним ознакою є прибавка дитини у вазі, нормальний фізичний і психоемоційний розвиток. Також частий мокрий підгузок і нормальний стілець свідчать про відсутність проблем з травленням.

Тому, якщо дотримуватися всіх правил вигодовування, цей процес принесе багато позитивних емоцій і мамі, і дитині. Доведено, що діти, які отримували материнське молоко, рідше хворіють, у них кращі успіхи в школі, вони менш схильні до стресу.


Поділися в соц мережах: