Міома: коли діагноз - не вирок ...

лікування міомиМіома - захворювання поширене. Однак такий діагноз - не вирок, оскільки пухлина рідко перетворюється в злоякісну. Вилікувати міому можна і без традиційного хірургічного втручання - методом емболізації маткових артерій.

Змист

У кого виникає міома матки?

Міома може з`явитися у будь-якої жінки незалежно від віку. Гінекологи виявляють її у кожної другої жінки старше 40.

У деяких випадках міома матки не дає ніяких симптомів і про захворювання ви можете дізнатися випадково, наприклад під час регулярного обстеження. Такий діагноз не завжди означає серйозні проблеми зі здоров`ям. Хоча міома - пухлина, вона рідко перетворюється в злокачественную- однак ризик є. Тому лікар посилає проби тканини на гістопатологічного дослідження.

Причини появи міоми

Раніше вважалося, що міома частіше з`являється у жінок, які ніколи не народжували. Але точні причини виникнення міоми поки встановити не вдалося.

  • Відомо, що можна мати спадкову схильність до виникнення міоми. Тому, якщо від цієї хвороби страждала ваша мама чи бабуся, цілком ймовірно, що міому діагностують і у вас.
  • Виникненню міоми сприяє відсутність гормонального рівноваги в організмі, часті аборти, складні пологи.
  • Вживання деяких гормональних препаратів і контрацептивів також сприяє появі міоми.

Симптоми міоми матки

На самому початку міоми практично безболісні. Далі можуть з`явитися такі симптоми:

  • збільшення кількості менструальних виділень і самої тривалості менструаційлікування міоми
  • циклічні маткові кровотечі
  • больовий синдром, причому характер болю може бути найрізноманітнішим (болі локалізуються в нижньому відділі живота і попереку)
  • ниючий біль, що тягне, причому зазвичай протягом усього менструального циклу
  • переймоподібні болі служать симптомом того, що пухлина розростається в слизовій оболонці матки
  • виникають проблеми з сечовипусканням - Воно стає частішим і разом з тим утрудненим
  • виникнення хронічних закрепів, пов`язаних з тиском міоми і стисненням прямої кишкилікування міомиЯкщо лікар переконається в тому, що у вас міома, і запропонує лікування, не порівнюйте програму вашого лікування з тієї, яку запропонували вашій подрузі з таким же діагнозом. У кожної жінки розміри і вид міоми різні і вимагають різного лікування.

Якщо пухлина маленька і не збільшується в розмірі протягом декількох років (При контрольному ультразвуковому дослідженні малого таза), лікування не призначається. Рекомендується щорічне обстеження у гінеколога. Деякі міоми складають групи, але бувають і поодинокі, що досягають розміру апельсина. Вони утворюються в різних місцях: одні ростуть на ніжках зовні або всередині матки, інші вростають прямо в її стінку.

Неприємні відчуття залежать від розміру, місця розташування і кількості міом. Для більшості жінок досить буде гормонального лікування, наприклад прийому однофазного протизаплідний засіб. Іноді необхідно викликати т. Н. штучну менопаузу. Затримка менструації ліквідує кровотечі, і вузли зменшуються. Однак ефект від гормонотерапії вдається отримати при миомах невеликих розмірів. Навіть сучасні препарати дозволяють досягти тільки тимчасового ефекту, і після припинення прийому препаратів у 67% хворих починається ріст міоми. І даний вид лікування використовується для підготовки до операції.

Оперативне лікування міомилікування міомиЯкщо міома велика або викликає хворобливі відчуття, кровотеча, прискорене сечовипускання, - її необхідно видалити.

Якщо вузли маленькі і ростуть на ніжках, їх можна прибрати за допомогою лапароскопії. Через невеликі надрізи в животі лікар вводить апарат, забезпечений хірургічними інструментами і мініатюрної камерою. Цей апарат дозволяє видалити з матки вузли. Якщо ж міоми великі, їх можна видалити через один великий надріз.Іноді досить щадить операції (коли вирізаються тільки вузли). Майже у 30% хворих, які перенесли дану операцію, виникає рецидив захворювання, тому, на жаль, доводиться видаляти всю матку.

Емболізація маткових артерій (ЕМА)

Емболізація маткових артерій для лікування міоми матки дозволяє уникнути класичної операції. Цей метод полягає в тому, що міому не видаляють, а припиняють кровопостачання в ній, що призводить до заміщення міоми сполучною тканиною. Позбавлений поживних речовин, вузол зменшується або зникає. Операція в середньому триває 20 хвилин, проводиться при місцевому наркозі, і надрізів на животі не потрібно. ЕМА для лікування міоми проводять в першій половині циклу.

лікування міомиЧерез невеликий прокол (1-1,5 мм шкіри стегна) в артерію вводиться тонкий катетер. Він служить для подачі спеціального ембоціонного препарату (PVA), який блокує кровоносні судини, що живлять міому. Такий метод є висоеффектівним в 98% випадків: міоми не виникають повторно, матка не видаляється, зберігається здатність до дітородіння, потрібно коротке перебування в лікарні: 1-3 дня.

У такого методу багато переваг. Перш за все, він дозволяє зберегти матку. До плюсів слід віднести і те, що операція не вимагає надрізу черевних тканин, що неминуче при традиційній операції.

Маленький прокол (до 1,5 мм) в паху швидко гоїться, не залишає шрами і дозволяє вже через кілька годин повернутися в норму. Після операції з лікарні можна виписатися на наступний день, але ще протягом тижня рекомендується економити сили і не перевантажувати себе. Однак, як і при будь-якому іншому методі лікування, певний ризик при проведенні ЕМА є. Найсерйозніше можливе ускладнення - це абсцес матки. Перед операцією пацієнток про це попереджають. Але якщо всі аналізи до операції проведені ретельно, ускладнення з`явитися не повинні.

Поділися в соц мережах: