Як визначити початок овуляції в домашніх умовах

Змист

Як визначити овуляцію, якщо жінка планує або не планує вагітність? Без овуляторной фази наступ зачаття неможливо. Під час овуляції відбувається вихід яйцеклітини з фолікула, в цей період вона готова до зустрічі зі сперматозоїдом. Що таке овуляція і коли вона настає згідно жіночому циклу? Біологічним змістом процесу є запліднення і подальше транспортування по статевих шляхах.

зміст

1 Симптоми овуляторной фази

"Чому у мене немає овуляції, а у тебе є?" - Можуть питати один у одного подруги. Як дізнатися наступ сприятливого дня для зачаття періоду самостійно? На сьогоднішній день виділяють певні ознаки овуляції, що вказують на початок даного процесу в репродуктивній системі жінки. До їх числа відносять:

  • зміна виділень;
  • підвищення сексуального бажання;
  • зміна положення матки;
  • набухання молочних залоз і їх чутливість;
  • больовий синдром внизу живота.

Симптоми овуляторной фази

пропонуємо Вам ознайомитися

Процес зміни виділень відбувається протягом усього менструального циклу. Однак під час овуляції цервікальна слиз стає світлою і щедрою. Це і є наближення овуляторной фази. За цією ознакою можна сміливо орієнтуватися і в разі планування зачаття приступати до зачаття. На жаль, цей метод не завжди є стовідсотковим, особливо, якщо жінка приймає гормональні препарати, страждає інфекційними захворювання або використовує мастила.

Коли настає овуляція, може підказати підвищення сексуального бажання. Як правило, активність спостерігається за кілька днів до початку овуляторной фази. Це природний процес, задуманий природою, для подальшого розмноження людини. Овуляція у жінок може бути відсутнім, через постійні стреси.

Набухання молочних залоз і їх чутливість. Деякі представниці прекрасної статі відчувають деякий дискомфорт у грудях. Він може вказувати на те, що сталася овуляція. Ознака підвищеної чутливості залишається до настання менструації. Симптом не є достовірним і повністю залежить від гормонального фону жінки. Багато представниць прекрасної статі цікавляться, чи є у них овуляція. На це питання допоможуть дати відповіді стандартні заходи і огляд гінеколога.

Больовий синдром внизу живота - ознака того, що овуляція почалася. Вивільнення яйцеклітини в багатьох випадках супроводжується деякою хворобливістю.

Ознаки овуляції не завжди є достовірними. На цей процес може вплинути стан жінки, її здоров`я і прийом препаратів.

2 Календарний метод визначення

Даний метод дозволяє визначити овуляцію згідно з визначеними розрахунками. Все, що потрібно жінці, - це обзавестися календарем і калькулятором. Визначити день овуляції таким чином можна тільки у випадку з регулярними менструаціями.
Календарний метод визначення

Середня тривалість циклу становить 21-35 днів. Виділення тривають приблизно 5-6 діб. У календарі необхідно відзначити день, коли почався новий менструальний цикл, т. Е. Місячні. Позначити необхідно і їх тривалість. Для того щоб точно визначити дату початку, необхідно від середньої тривалості циклу відняти 14. Так, якщо він дорівнює 30 діб, то можливий день настання овуляції - 16-й. Для вдалого зачаття статеві відносини повинні бути за 2 дні до і після передбачуваної овуляторной фази.

Дізнатися, коли почнеться овуляція по такому методу, просто. Але, як згадувалося вище, виключно у жінок з регулярним циклом. В іншому випадку цей метод не дасть точної відповіді.

Сучасні технології дозволяють самостійно робити розрахунок. Для цього достатньо завантажити додаток в телефон і вказати всі необхідні дані. Смартфон самостійно буде нагадувати про день овуляції.

3 Відстеження базальної температури

Базальна температура жінки може змінюватися протягом усього менструального циклу. Відстеження її коливань - один з достовірних способів визначення настання овуляції. Для фіксації цього моменту необхідно щодня вимірювати температуру в проміжку 6-7 ранку. Замір проводиться через пряму кишку.Виявлення овуляції по такому способу є достовірним. Але для отримання правильних результатів необхідно відповідально підійти до цього питання.

Відстеження базальної температури

Замір проводиться з першого дня настання менструації. Всі показники необхідно записувати для отримання графіка. У середньому температура протягом перших 10-16 днів тримається біля позначки 36,3-36,8 ° C. Як тільки її показник стане 37 ° C і вище - починається овуляція. До початку нової менструації температура буде триматися на такому рівні, а за пару днів до неї різко знизиться. Якщо місячні не починаються, слід виключити настання вагітності.

Якщо ніяких змін на протязі всього циклу не спостерігалося, значить овуляція не наступила. У цьому випадку доцільно звернутися за допомогою до гінеколога. Сучасні методи лікування дозволяють викликати овуляцію, що дозволить жінці завагітніти. Але це доречно в тому випадку, якщо проблема викликана гормональними порушеннями.

Овуляція - це суто індивідуальний процес. В силу деяких змін, його може не бути.

4 Тести сечі і слиниВизначення овуляції в домашніх умовах проводиться за допомогою спеціальних тестів. Вони фіксують рівень лютеїнізуючого гормону в сечі. Тест на овуляцію проводиться за кілька днів до передбачуваної овуляторной фази. Приблизно за добу до її початку фіксується значний вміст лютеїнізуючого гормону в сечі. Проведення тесту дозволить розпізнати наступ сприятливого дня для зачаття.

Даний метод не є складним. Принцип роботи схожий з тестами на вагітність. Для визначення овуляції в домашніх умовах необхідно зібрати ранкову сечу в ємність і на 20 хвилин опустити в неї тест. Потім він укладається на горизонтальну поверхню на 3 хвилини. Якщо смужки дві - значить овуляція настала. При наявності тільки контрольної позначки фіксують відсутність овуляторной фази.

Тести сечі і слини

Треба сказати, що тести даного типу можуть бути недостовірними. Особливо, якщо жінка вживає занадто багато рідини і часто ходить в туалет. Лютеїнізуючого гормону просто не встигає накопичитися в сечі.

Коли починається овуляція, можуть підказати тести по слині. Принцип їх роботи дещо відрізняється від вищеописаного. Так, в слині жінки перед овуляторной фазою спостерігається підвищена концентрація естрогену. Цей гормон впливає на калій і натрій, затримуючи їх в організмі. Для того щоб зрозуміти, що овуляція настала, необхідно проводити тест відповідно до інструкції.

була овуляторная фаза чи ні, не завжди вдається визначити, а метод може виявитися недостовірним. У цьому випадку вдаються до допомоги спеціальних обстежень, зокрема УЗД.

5 Відстеження за допомогою УЗД

Як зрозуміти, чи була овуляція? Точно зрозуміти, що була овуляція або очікується її наступ, дозволить трансвагинальное дослідження за допомогою УЗД. Застосовувати даний метод необхідно за кілька днів до передбачуваної дати овуляторной фази. З моменту угоди на УЗД для жінки почнуться дні частого відвідування гінеколога. Незважаючи на це, даний метод є найбільш достовірним.

Спочатку жінці необхідно прийти на УЗД на 7-8 добу після початку менструального циклу. У цей період відбувається формування домінантного фолікула і потовщення зовнішнього шару ендометрія. З цього моменту жінці необхідно робити УЗД з періодичністю в 2 доби. Це дозволить відстежувати формування домінантного фолікула. Його зникнення і є овуляція.

Потім жінці необхідно прийти на чергове обстеження на 18-19 добу. Якщо овуляторная фаза була, на місці фолікула з`явиться жовте тіло, а в позадиматочном просторі буде фіксуватися незначна кількість вільної рідини. При відсутності даних ознак лікар дає висновок, що овуляції не було.

Вагітність у здорової дівчини дітородного віку зазвичай настає без особливих проблем. Однак деяким все ж доводиться проходити обстеження і самостійно розраховувати наступ овуляції. При відсутності овуляторной фази є ймовірність гормонального порушення.

Поділися в соц мережах: