Як правильно вибрати кавун

правильний сезон

Змист

сезон торгівлі кавунами у нас починається в середині липня. А тим часом вони встигають звичайно не раніше середини серпня - початку вересня.

Нелегко пройти повз лежачого на прилавку раннього кавуна, але насолоди ви отримаєте самий мінімум. А якщо він виявиться стиглим, швидше за все, при його вирощуванні мало місце посилене добриво нітратами.

Зміст статті:

 1. вірне місце
 2. А документ є?
 3. У повній цілості
 4. вибираємо розмір
 5. оглядаємо поверхню
 6. Як розпізнати кавун з нітратами?

Як правильно вибрати кавун

вірне місце

кавуни повинні природно лежати на піддонах висотою звичайно не менше 150 мм над рівнем землі.

Зауважте, що торгувати баштанними дозволяється тільки в спеціально оснащеній наметі з навісним тентом або в стаціонарному магазині. Справа в тому що на кавуні є непомітні без мікроскопа дрібні тріщини. Через них в м`якоть легко проникають мікроорганізми і тут же починають активно розмножуватися.
взагалі торгувати кавунами біля дороги заборонено згідно із законом. Адже навіть будучи зрізаної зі стебла, ця велика ягода ще довго продовжує вбирати пил і вихлопні гази. Звідси виникають характерні ситуації - сертифікат якості в наявності, а товар на перевірку отруйний. При цьому для накопичення серйозної дози свинцю кавуну досить трьох годин.

А документ є?

Багато покупців соромляться питати у продавця кавунів сертифікат якості. І дарма, адже ніким не перевірений товар може завдати серйозної природно шкоду вашому здоров`ю.

Якщо вам скажуть, що сертифікат у господаря або пред`являть копію з чорно-білим друком, в цьому місці купувати кавун просто небезпечно. На засвідченої копії друк може бути тільки синьою. сертифікат не тільки засвідчує якість товару, а й містить відомості про те, де виріс кавун, ніж його удобрювали і в якій кількості в ньому містяться важкі метали і радіоактивні елементи.

У повній цілості

Перед покупкою кавуна перевірте, чи немає на ньому тріщин, вм`ятин або підозрілих плям. Якраз через подібні місця всередину плода і потрапляє шкідлива мікрофлора. А висока температура і вміст цукру в м`якоті сприяють перетворенню кавуна в справжню бактеріологічну бомбу.

Проявляйте обережність, вибираючи розрізаний кавун. Цілком можливо, що він виявиться безпечним, якщо ви купуєте його в магазині, а не на вулиці. Багато покупців якраз і побоюються брати кавун цілком, не бачачи кольору м`якоті. Але якщо офіційно, то такий метод продажу є незаконним.вибираємо розмір

На жаль, великий кавун не обов`язково виявиться солодким. Маленькі екземпляри також бувають стиглими і смачними. Однак найбільше шансів звичайно зробити вдалу покупку у вас буде, якщо ви виберете кавун середнього розміру.

оглядаємо поверхню

 1. • Чим спелее «ягідка», тим щільніше її поверхню. Кірку дозрів кавуна дуже важко проткнути нігтем. Коли плід практично встиг, через стеблинка перестає надходити вода, тому кірка підсихає і набуває помітну твердість. Навпаки, якщо кавун зірвали завчасно, його поверхня само собою залишається м`якою і податливою.
 2. • Про достатньої стиглості говорить і наявність чітких, контрастних смужок на шкірці. Зустрічаються і кавуни без смужок, але вони не такі солодкі, як їх смугасті побратими.
 3. • Пляма на «попки» кавуна має бути жовтим або помаранчевим. Якщо воно біле або блідо-лимонне, значить, «колобок» не встиг дозріти.
 4. • І, звичайно ж, по кавуну потрібно постукати. Звук дзвінкий - плід стиглий. Можна ще прикладаєш вухо до кавуна і гарненько стиснути його між долонями. Про готовність продукту до вживання каже характерний тріск.

Як розпізнати кавун з нітратами?

характерні ознаки наявності підвищеної кількості нітратів:

 • - Надто яскрава з бузковим відтінком серцевина;
 • - Жовтуваті прожилки;
 • - М`якоть - однорідна на зрізі, без іскристих «цукрових» крупинок.

Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам вибрати найкращий кавун!Поділися в соц мережах: